J.A.R. na oslavách ve Slavičíně

30.10.2012 | kategorie: Radio Zlín
jar

Slavit můžete i ve Slavičíně! Důvod se vždycky najde! :-) Radio Zlín si užívá dvacátiny a desítku slaví  občanské sdružení UnArt. Party v rámci 10tého výročí založení UnArt proběhne ve Slavičíně na koncertě naší přední jazz-rock-funk-pop-disco kapely Jednotka Akademického Rapu. Ano, to je ta skupina, kde taky zpívá Bárta, ano ten Dan Bárta – více na http://www.facebook.com/jarprague. Událosť na fejsbuku zde: http://www.facebook.com/events/267114946724731/?context=create. Takže máte-li chuť , vydejte se 10. 11. 2012 od 20:00 hod do Sokolovny Slavičín. Po skončení koncertu  zahraje DJ Vrtulník.

 

Občanské sdružení Unart je nezisková nevládní organizace, jejíž základními cíli jsou:

  1. rozvoj amatérské a místní kultury
  2. podpora kultury a umění ve všech jeho sférách
  3. budování a upevňování kulturních komunit na místní, národní i mezinárodní úrovni a podpora jejich vzájemného poznávání a spolupráce
  4. propagace amatérské kultury, umění a sportu a dalších zájmových aktivit, potřebných pro zdraví jedince i společnosti
  5. zvyšování povědomí o činnosti a možnostech nestátních organizací mezi umělci
  6. vzdělávání veřejnosti v oblastech souvisejících s výše uvedenými základními cíli sdružení.

Komentář:
jedním z primárních cílů všech aktivit sdružení UnArt je podpora regionální amatérské kultury, k čemuž také směřuje většina akcí a projektů, které připravuje. Převážná většina členů  sdružení jsou nebo v minulosti byli aktivními hudebníky, divadelníky nebo výtvarníky a akce. Protože ale široká veřejnost neprojevuje o amatérskou kulturu větší zájem, snaží se zvýšit atraktivitu těchto akcí pořádáním pravidelných přehlídek a festivalů.

Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz