FOTOGALERIE Bellydance night 2

27.11.2012 | kategorie: Držíme s Vámi, Fotogalerie, Radio Zlín, Úvod

Pojďte spolu s námi podpořit dobrou věc a pomoci nemocné Mariance. Udělejme dobrý skutek a přispějme dětem, které to potřebují. Zveme vás na „Tisíce podob krásy a lásky aneb BELLYDANCE NIGHT 2„. Jedná se o krásnou a zajímavou taneční show s ukázkami různých stylů, představí se nám tanečnice nejen z taneční školy Orianadance (věkové rozmezí 4 – 60 let), ale spolu s Orianou vystoupí i Shanti a Jasmína, které od roku 2005 spolu tvoří úspěšnou skupinu Belly dance group Aphrodite. Toto taneční seskupení má na svém kontě mnoho benefičních show, kterými pomohly jiným nadacím (Šance pro život, Handicap) získat finanční výpomoc pro svou činnost.

Uvidíte také nepřeberné množství nádherných choreografií a to nejen z dílny Aphrodité nebo Oriany, ale i světově uznávaných tanečnic – Jilliny z USA, Leyly Jouvanny z Německa nebo Katky Krejčové, jejichž workshopy Oriana navštěvuje.

Vzácným hostem večera bude vyjímečný a úspěšný tanečník z Egypta Osama Mimi Farag a diváci budou moci shlédnout jeho opravdu monumentální taneční vystoupení.

Náplní a smyslem tohoto projektu však není jen nádherný prožitek z krásy,umění a pohybu, což je samozřejmě nejdůležitější, ale také charitativní základ tohoto večera

Jak víme, vše souvisí se vším a Maruška Vaněčková (Oriana) nejen že celý svůj dosavadní život zasvětila tanci a její výuce, ale také stále pokračuje v charitativní práci pomáhá nejen postiženým dětem, ale i dospělým.Také pracuje jako asistentka u dětí s poruchami pohybového aparátu, mentálně i pohybově postižených, dětí po obrně nebo se spinální atrofií. Vždyť i naše společné aktivity měly vždy charitativní základ.

Maruška Vaněčková je maminkou sedmileté Marianky, která trpí nemocí SMA . Tato nemoc je nejen velmi zlá a člověka omezuje jak na pohybu (Marianka je na invalidním vozíčku), ale také má problémy dechové, ale i zažívací. Bohužel děti s touto diagnózou se dožívají maximálně 30 let, nemoc se nedá předem zjistit, postihuje svalstvo běhen prvního roku života.To s sebou nese velké finanční náklady spojené s pořizováním kompenzačních pomůcek, potravinových doplňků, které ve většině případů nehradí pojišťovna. Také rehabilitaci a jakoukoli asistenci pro Marianku si Maruška musí hradit sama. Navíc je maminkou dvou dětí (má ještě 17 letého syna) a vychovává je sama.

Mariánka sice nemůže chodit, ale Gottovi zatančila! Více info ZDE.

Touto taneční show proto pomůžeme Mariance. Každý může přijít a přispět! Pojďte i Vy pomoci! Na akci můžete oslovit přímo maminku Marianky.

Místo: Masters of Rock Café

Termín: sobota 1.prosince 2012 , začátek v 18 hodin

Pořadatel :Orianadance – Maruška Vaněčková

Moderace: Martin Pášma

Režie: Martina Lerlová

V programu vystoupí : Orianadance, Belly dance group Aphrodite, Nefertity, Osama Mimi Farag

Fotograph by: Josef Omelka