DÍKY PROJEKTU ZÍSKALI ZAMĚSTNÁNÍ

30.05.2012 | kategorie: Držíme s Vámi, Kultura a sport, Radio Zlín, Slunečnice, Top novinky, Úvod
Slunecnice

Projekt Profesní zdatnost připravoval osoby se zdravotním znevýhodněním na budoucí povolání. Třem nejlepším z nich potom zprostředkoval zaměstnání v Chráněných dílnách Slunečnice. David a Dalibor pracují v současné době jako číšníci v Netradiční tréninkové kavárně Slunečnice a Denisa jako mýdlařka v chráněné dílně – mýdlárna.

—————————————————————————————————————————

Od června 2010 do května 2011 připravovalo občanské sdružení IZAP účastníky projektu Profesní zdatnost na budoucí povolání. Celkem se jednalo o 20 osob se zdravotním znevýhodněním. 2 účastníci navštěvovalo projekt z Praktické školy Zlín – Lazy, 9 účastníků z Praktické školy Zlín – Klečůvka a 9 zbývajících byli uživatelé sociální služby Centra denních služeb ve Slunečnici. Na začátku projektu si každý z nich zvolil povolání, které by chtěl v budoucnu vykonávat. Na základě toho probíhal jeho výcvik v dovednostech potřebných pro dané povolání. 6 účastníků zaujala keramika, 3 účastníky nadchly kreativní činnosti spojené s výrobou šperků a stromečků štěstí, 2 účastníci se viděli jako kuchaři, 4 jako číšníci v kavárně, 2 účastnice zaujala výroba mýdla, 2 účastníci by se chtěli stát zahradníky a 1 účastník měl zájem o úklidové aktivity. Každému z nich se věnoval příslušný instruktor. Třem nejlepším z nich bylo nabídnuto zaměstnání v Chráněných dílnách Slunečnice. David a Dalibor pracují v současné době jako číšníci v Netradiční tréninkové kavárně Slunečnice a Denisa jako mýdlařka v chráněné dílně – mýdlárna.

David (24): VŽDYCKY JSEM CHTĚL MALOVAT NA KÁVU

David se do projektu zapojil společně se svým bratrem Daliborem. Vždycky mu šla práce v přípravně, kde se připravují všechny pokrmy hostům. Nejvíce ho však baví dělat kávu a jeho snem je naučit se malovat na kávu. David je samostatný a nemá rád obsluhování lidí.

 

Dalibor (24): VŽDYCKY JSEM CHTĚL PRACOVAT ZA BAREM

Dalibor byl na začátku projektu zdrženlivější, protože se bál, že se mu nebude dařit. Opak byl ale pravdou. Stejně jako jeho bratr rád pracuje v přípravně a nemá moc rád obsluhování hostů. Chtěl by se naučit připravovat koktejly a kávy za barem.

Denisa (21): VŽDYCKY SE MI LÍBILA VŮNĚ MÝDEL

Denisa se dostala do projektu společně se svými spolužáky z  Praktické školy Klečůvka. Svojí pílí a šikovností to dotáhla až k tomu, že jsme jí jako jediné z nich nabídli zaměstnání. Denisa je šikovná, rychle se učí nové věci a nejvíce ji baví vařit mýdla. Nemá naopak ráda krájení mýdlové hmoty. Chtěla by se naučit lepit pečetě na mýdla.

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

www.slunecnice.us