4.-7.10. Výstava Floria v Kroměříži

25.09.2012 | kategorie: Úvod
Floria-bonsai-web

Ve dnech 4. – 7.10.2012 proběhne premiéra výstav Floria na novém Výstavišti Floria v Kroměříži. Svou výstavní premiéru si užije již 4. ročník výstavy Floria PODZIM, tradiční prodejní celostátní výstavy pro zahrádkáře, chalupáře, zemědělce a milovníky přírody, která se do této doby konala ve Věžkách.

Výstava Floria nabídne tradiční širokou nabídku jednotlivých zahradnictví – ovocné a okrasné stromky, konifery, sazenice a vše, co potřebuje a sází zahradník, zahrádkář a chalupář na podzim.

Vzhledem k možnostem, které nabízí nové výstaviště v Kroměříži, se již výstava Floria PODZIM obsahově výrazně rozšíří. Nejvíce viditelné rozšíření nabídky uvidí návštěvníci u „malých velkých“ rostlin a stromů – bonsají a čarovněníků. Výstava bonsají evropské kvality zaplní celých 600 m2 haly A. Její součástí bude poradenství, přednášky, ukázky tvarování a také prodej venkovních i vnitřních bonsají.

Dalším lákadlem výstavy Floria PODZIM bude výstava čarověníků, přírodních úkazů, vyskytující se nejen na dřevinách, ale i bylinách. Jde o shluk znetvořených větví, které vyrůstají na stromech nebo keřích, různých velikostí a tvarů. V České republice je nejvíce jejich sběratelů, ale také jejich aktivních pěstitelů, z celé Evropy. Čarověníky budou k vidění na ploše 100 m2 v hale B, součástí expozice bude promítání s odborným výkladem a přednáškami.

Již tradičně bude součástí výstavy Floria PODZIM expozice drobného hospodářského zvířectva – hus, slepic, kohoutů, holubů, koz a ovcí. Oblíbený Králík Moravy, kdy o vítězi rozhodují návštěvníci i odborná porota nebude chybět. Zvířata budou k vidění na venkovní výstavní ploše E.

Výstavu dále obohatí řemeslné ukázky, např. výroba keramiky, dráteníci, umělečtí kováři.

Jestli chcete vstupenky ZDARMA, napište si o ně v našem lístkomatu ZDE.