2.6. RACHNA TEAM vs. TJ SLAVOJ HOUSLICE

25.05.2012 | kategorie: Radio Zlín, Top novinky
plakat_vyber-web

Benefice začne na stadionu Širůch ve Starém Městě v sobotu ve 13 hodin. Vrcholem programu bude zápas Rachna Teamu, v němž nastoupí spousta skvělých hokejistů a fotbalistů a hlavně Rachůnkových kamarádů, proti Slavoji Houslice. Tedy proti týmu, který proslavil televizní seriál Okresní přebor.

Kdo bude hrát?

Rachna Team: Ivan a Tomáš Rachůnkovi, Vampola, Čajánek, Pavelec, Voráček, Blaťák, Švancara, Barinka, Hunkes, Sekera, Kopecký, Marián a Marcel Hossovi, Bičánek, Kohn, Zelenka. Více na aplakátu níže.

Slavoj Houslice přijede komplet, jmenujme tedy aspoň: Vetchý, Novotný, Kohák, Noha, Langmajer, Čech, Prusinovský a další.

„Karel byl do seriálu blázen, i doma chodil v čepici Houslic,“ vysvětlila volbu soupeře manželka Kateřina Rachůnková, která provede úvodní výkop.

Součástí sportovního dne bude vystoupení Heleny Zeťové, bohatý doprovodný program a také charitativní aukce, v níž se objeví i dres Karla Rachůnka.

Bratr Ivan: I kdyby to doktor nedoporučil, na hřišti se objevím

Rozhovor s Kubou Kohákem alias Vachopulosem, brankář TJ Slavoj Houslice :

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Rozhovor s Ondřejem Pavelcem, hokejový brankář Winnipeg Jets:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Chcete vyhrát dres s vlastnoručním podpisem hráčů NHL a dokonce i samotného Karla Rachůnka? Více se dozvíte ZDE.

První benefice v roce 2010 vynesla 225 tisíc korun, loňský výtěžek vzrostl na 675 tisíc korun.

První konkrétní částku už má i letošní ročník. Fotbalový reprezentant Michal Kadlec předá Domovu zdravotně postižených ve Velehradě 250 tisíc korun. Jde o sumu, kterou získal při aukci dresu Lionela Messiho v německé televizi ARD. Kadlec dres dostal po vzájemném zápase Ligy mistrů jeho Leverkusenu s Barcelonou.

Tragédie u Jaroslavle: Sedmého září 2011 se zřítilo letadlo s hokejisty ruského klubu Lokomotiv Jaroslavl. Téměř všichni na místě zahynuli. V klubu působily i tři české hvězdy: útočníci Jan Marek s Josefem Vašíčkem a obránce Karel Rachůnek.

Sportovci berou účast na exhibici jako rozloučení s kamarádem. Řada z nich se loni v září nemohla zúčastnit Rachůnkova pohřbu, protože byli rozeseti po celém světě. „Byl bych rád, kdyby se celý den stal důstojnou poctou Karlovi. Zaslouží si to,“ uvedl organizátor benefice a hokejistův kamarád Jakub Kovář.

Hrát budou také bratři Ivan a Tomáš Rachůnkovi, kteří působí v pražské Spartě.

Poctu Rachůnkovi vzdají také Houslice. V současnosti největší kasovní trhák českých promítacích sálů, film Okresní přebor, zamíří ve své živé podobě i na Slovácko. V sobotu 2. června se na zeleném trávníku staroměstského Širůchu postaví fotbalisté možná nejpopulárnějšího fotbalového týmu Česka Slavoje Houslice sportovním kamarádům Karla Rachůnka. „Když jsme vloni s Karlem pořádali druhý ročník Slovácké benefice a jeho tým se potkal s týmem Petra Švancary, měl Karel velké přání potkat se za rok na stejném hřišti s týmem Slavoje Houslice, seriálu, který miloval. Přestože to nebylo vůbec jednoduché, podařilo se nám dojednat zápas tohoto týmu k nám na Slovácko. Kapitánovi týmu Jirkovi Luňákovi, Kuželovi i gólmanovi Kájovi Vachopulosovi se postaví tým, který skládá Petr Vampola,“ prozrazuje základní informace o červnové akci pořadatel 3. Slovácké benefice Jakub Kovář. A populární „Vampi“ se ve své roli „sportovního manažera“ týmu činí. Oslovil dvacítku největších hokejových, tenisových, ale i fotbalových hvězd, které se s Karlem Rachůnkem přátelili. „Na konkrétní jména je ještě brzy, ale jsem přesvědčen, že tým bude mít důstojné složení. Karla totiž měli všichni rádi a bude to pro ně jedna z příležitostí vzdát mu svojí účastí poctu,“ potvrzuje velký zájem sportovních celebrit Petr Vampola. Hozenou rukavici hokejistů tým bosse Matějky zvedl se vší zodpovědností a na Slovácko přijede v plné síle. „Výběr míst je rok od roku těžší a těžší, protože žádostí o zápas neustále přibývá. Na letošní rok jich bylo cca 40. Důvod, proč po roce zavítáme na Slovácko, je ale jasný. Karel Rachůnek!,“ říká nekompromisně tiskový mluvčí Houslic a pokladník v jedné osobě Pavel Kikinčuk, alias Ludvík Hovorka a přidává něco z fotbalové kuchyně čerstvého účastníka kraje. „Sestava Slavoje se v posledních letech stabilizovala (čehož dokladem je i nedávný postup do kraje) a doufáme, že s ní moc nezamíchají případná zranění.“ Zatímco sestava se nemění, taktiku týmu změnil oživlý kouč Pepík Hnátek. „Ten s námi sice nejezdí, ale jeho slavnou taktiku už má tým dobře zažitou: Dlouhé nakopávané balóny po lajně a důraz v osobních soubojích…,“naznačuje Hovorka s jakými zbraněmi na Širůch „Housličáci“ dorazí. Výkop tohoto utkání je stanoven na 15.00 hodin, ale už od 13.00 hodin vypukne v areálu velký dětský den, ve kterém je na děti přichystáno spousta překvapení.

I přesto, že se jedná o benefiční zápas, který založil a tímto pokračováním je poctou Karlu Rachůnkovi, můžete čekat jak kvalitní fotbal tak spoustu veselých událostí v průběhu dne. Takto usuzujeme z vyjádření Kuby Koháka alias Vachopulose, brankáře TJ Slavoj Houslice „z jejich strany to bude boj, z naší strany to bude zábava“ další postřehy si můžete poslechnout v rozhovoru níže. Účast hráčů NHL a osobností si můžete přečíst na plakátu níže.

Zde máte odkaz na fotogalerii z minulého roku.

Plakát akce