Ondra: tak třeba tu o Blackie

17.01.2011 | kategorie: Ondra Carda - blog, Top novinky
20061001_0

Nazdar plantážníci a Mirku Dušíne, tak je tady 2011.

Uhřa se spláchl do záchodu, Wendy furt lítá někde po horách se Sagvanem, Martin je střízlivý, takže se nechce duševně odhalit a Katka už natrvalo bydlí ve vinném sklípku, protože na Vánoce dostala koštýř a termoizolační fusak na demižón…

Tak to musím zachránit a napsat něco do blogu.

A bude to o Blackie, protože nedávno jsem hledal pozadí ;o)

Sháněl jsem na náš sesterský rockmaxí web kytaru. A nejvíc mi tam seděl Stratocaster od Fenderu. A když Fender, tak jsem se oklikou dostal k téhle krásce:

Eric Clapton byl jednou v sedmdesátém v Nashvillu a objevil tam obchod s použitými kytarami. Za 600 dolarů koupil 6 Stratocasterů. Tři rozdal – jeden dal třeba Georgi Harrisonovi. A ze tří zbývajících vzal to nejlepší a složil dohromady právě Blackie.

Nahrála třeba legendární song Layla a jezdila s Ericem tak dlouho, až měla po patnácti letech lehké problémy s krkem a tak si musel najít jinou.

Prodala se v charitativní aukci skoro za milion dolarů.

A protože Blackie je legenda, ve Fenderu si ji jednou půjčili, rozebrali, přeměřili, ofotili a vyrobili malonákladovou sérií věrných kopií, která mě hrozně štve. Protože byla pryč za pár hodin a já bych chtěl mí t jednu doma, i když na kytaru vůbec neumím…

Tady je ta citlivá rozborka:

A tady Blackie v akci s dalším géniem. Joe Cocker o pár let mladší, trochu bezdomovec, ale stojí to za to:

No a nakonec ještě jedna odbočka. Sice už ne s Blackie, ale i tak je to z jiného vesmíru. Boží… Prostě boží.

Že já se nenaučil hrát na kytaru…