Ondra: Konec srandy, tohle je Muzika!

02.02.2011 | kategorie: Ondra Carda - blog, Radio Zlín, Top novinky
mark_knopfler

Wendy je erosenka a mlátí s ní hormony, s Katkou není kloudná řeč, protože spí s hadem ;o), Martin má dopolední, takže jsme se tento týden vlastně neviděli a Petr zůstává od Nového roku pořád spláchnutý v míse

Takže je to zase na mně. Dal jsem si cíl. Posílen protipandemickým balíčkemz minulého týdne musím zase trochu zvýšit povážlivě pokleslou úroveň našich blogů ;o) A proč zachraňovat s nožíkem nebo pistolkou v ruce, když můžu rovnou použít balistickou mezikontinentální raketu, že jo.

.

Mark Knopfler je totiž genius, famózní kytarista, ale hlavně (a to ví jen pár zasvěcených) – nositel britského královského titulu Zlatá čelenka 1986.

Ve Znojmě jsem měl spolužáka Martina Fialu, ten měl zase tátu pana Fialu, a ten měl před domem legendární Lancii Delta + doma v obýváku exkluzivně hrající audiosoustavu. A právě tam jsem kdysi dávno poprvé slyšel právě Dire Straits a Marka Knopflera. Bylo mi nějakých dvanáct, těžká základka, místo muziky jsme si hráli za barákem na vojáky nebo u kámošů Prince of Persia… Ale u Fialů jsem byl pokřtěn.

A za pár let už to přišlo naplno. Platonická láska, jebáky, bílé ponožky a neuvěřitelně dlouhé cesty vlakem přes Břeclav do Kroměříže. Mobily tehdy byly na Moravě asi tři nebo čtyři, takže klid na přemýšlení. A tohle mi přitom hrálo do uší. Dejte si k tomu kafe nebo víno. Osm minut je přece jen 8 minut – to už se dnes moc nenosí:

Jeden z nejdokonalejších songů, které znám… a ta kytara…

A jestli ještě nemáte dost, zkuste si pustit i tyhle dva. To je totiž, milé děti, Muzika. S velkým M.


.

Použitá úvodní fotka: Mark Knopfler of Dire Straits with Hal Lindes, Amsterdam 1981