Muzikál Juan – rozhovor s Markem Příkazkým

06.12.2011 | kategorie: Divadlo, Radio Zlín, Top novinky
DonJuan_220x190-big

Don Juan. Nejslavnější svůdník všech dob. Je drzý, neomalený, provokující, ale také galantní, velkorysý, náruživý, nezkrotný.
Postava Dona Juana se objevuje ve světové literatuře už značnou řádku staletí. Podařilo se mu dokonce vklouznout i do ostatních umění jako je divadlo, hudba, tanec, malířství a další. Ale to stále není všechno. Juanovský archetyp je tak odolný, že plynule z umění přešel i do běžného života. Jen vzpomeňte kolik donchuanů jste za život už potkali…

Městské divadl Zlín Vám přináší rockový muzikál, který vychází z hudby W. A. Mozarta (z opery Don Giovanni) a z textu Moliérovy hry Don Juan. Scénář se opírá nejen o Mozartovy geniální melodie, ale také o nové překlady Mozartových árií, které skvěle přebásnil český písničkář a básník Jarek Nohavica.
Ovšem Mozart oblečený do rockového kabátku, který speciálně pro zlínské divadlo ušil brněnský muzikant Zdeněk Kluka, bude možná Mozart, jakého jste ještě neslyšeli. Navíc s živou rockovou kapelou!

Termíny představení a další info naleznete na www.divadlo.zlin.cz

Zde přinášíme rohovor přímo se samotným Donem Juanem – Markem Příkazkým.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.