Rozhovor s Lucií Bílou

22.12.2011 | kategorie: Radio Zlín
Lucie_Bílá

Poslední dva vánoční koncerty Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska se uskutečnily podle plánu 22.12. ve Zlíně. Po dlouhé úvaze a dohodě s Lucií Bílou, se pořadatelé  rozhodli konec vánočního turné nepřerušit kvůli státnímu smutku.

Zde přinášíme aktuální rozhovor s Lucií Bílou:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Záznam z koncertu Lucie Bílé s vánočním přáním. Omluvte sníženou kvalitu záznamu (iPhone).

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

„Všichni v týmu truchlíme za Václava Havla. Domníváme se, že svátečně a komorně laděné koncerty s přemýšlivou atmosférou jsou vhodné pro toto smutné období a nejsou v žádném rozporu s doporučením vlády. Úchvatné texty dnes již také zesnulého Pavla Vrby a průvodní slovo jednoho z nejznámějších farářů Zbigniewa Czendlika nás všechny donutí přemýšlet o životě, lásce a svobodě možná ještě o něco více, než kdykoli předtím,“ říká tour manager Jiří Rous. Pořadatelé už před měsícem vyšli vstříc obrovskému zájmu o vstupenky ve Zlíně a přidali na stejný den ještě druhý koncert. Jeho začátek je v 17:30.

Přetiskujeme prohlášení Lucie Bílé:

„Mám doma několik oblíbených fotografií pana prezidenta Václava Havla a dnes je u každé z nich zapálena svíčka. Všechna slova jsou mi malá, všechna vyznání a díky jsou nedostačující. Pan Václav Havel byl pro mě ztělesněním člověka, který naplnil svůj osud s pomocí těch nejjemnějších zbraní. Všechny nás přesvědčil o tom, že láska, dobro, skromnost, něha, laskavost jsou silnější než jakákoliv zloba lidstva. Byl to velký člověk a záviděl nám ho celý svět.“

Lucie Bílá

 

 

(fotografie převzata z www.fronk.cz)