Fotogalerie z Mikulášské jízdy

07.12.2011 | kategorie: Akce s Radiem Zlín, Fotogalerie, Radio Zlín, Top novinky

Úspěšný druhý ročník má za sebou akci Mikulášská jízda. Dva „mikulášské“ kloubové autobusy projížděly Zlínem, Otrokovicemi a Želechovicemi během neděle 4. prosince 2011. Drobnými dárky a pamlsky odměnil Mikuláš stovky nadšených dětí.

Zúčastnili jste se Mikulášské jízdy?

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice spolu s Radiem Zlín vypravila na Mikulášskou jízdu v neděli krátce před devátou hodinou dva vyzdobené kloubové autobusy Citelis (ev. č. 821, 824). Za jejich volanty zasedl v maskování čerta řidič Věroslav Horák a v maskování anděla řidička Ivana Hurtová. Městské divadlo Zlín dodalo Mikuláše a další anděly a čerty. Průvodního slova se ujal moderátor Rádia Zlín Marek Toman a Minika Michálková. Na nákup cukrovinek a upomínkových předmětů pro děti přispěli i další sponzoři. Akci zaštítilo také město Zlín; náměstek primátora Aleš Dufek přišel pozdravit Mikulášskou jízdu při její zastávce na točně Sportovní hala. Během dne nechyběly ani přímé vstupy moderátora Mikulášské jízdy do živého vysílání Rádia Zlín.

„Pro děti je to suprové,“ pochvalovala si při zastávce mikulášských autobusů na Jižních Svazích maminka pětileté Markétky a sedmileté Marcelky. „Myslím si, že je to dobré. Děti se podívají na čerta a Mikuláše. A přitom je tu nikdo moc nestraší. Jsem za takovou akci vděčná. Zúčastnili jsme se i v minulém roce,“ řekla další maminka, která přivedla k mikulášskému autobusu dvouapůlletého Lukáška a v kočárku teprve tříměsíční Verunku.

Výhodou proti loňskému ročníku mikulášské akce DSZO bylo spojené ozvučení obou autobusů včetně výstupu zvuku do venkovních reproduktorů. Pokud se autobusy od sebe během jízdy příliš nevzdálily, cestující v obou vozech poslouchali stejného moderátora, ať už byl fyzicky přítomen v prvním nebo ve druhém autobusu. „Kapacita dvou kloubových vozidel byla dostatečná, svezli jsme všechny zájemce, většina si mohla v autobusech i sednout,“ konstatoval řidič Věroslav Horák.

Služba za volantem mikulášského autobusu je pro řidiče mnohem náročnější než řízení běžného vozu na lince MHD. „Já jsem měl ještě jako čert výhodu, že přede mnou děti utíkaly. Ale s kolegyní v andělském rouchu se chtěl každý fotografovat,“ poznamenal se smíchem Věroslav Horák.

Dva vesele vyzdobené mikulášské autobusy budou lidem zpříjemňovat cestování na běžných linkách MHD až do Vánoc.