VSC Fatra Ekosolar Zlín – volejbal

30.09.2010 | kategorie: Radio Zlín
IMG_3977

Volejbalový klub Fatra EkoSolar Zlín se opět vrací do republikové špičky

Volejbalový klub ve Zlíně byl založen v roce 1926 a po celou dobu své činnosti patřil ke špičce moravského – v některých obdobích i republikového – sportu.

V roce 1963 postoupil do nejvyšší volejbalové celostátní ligy, kde působil – s krátkou roční přestávkou – až do roku 1967.

Nejúspěšnější období v historii klubu – konec osmdesátých a devadesátá léta – je spjato s postupem do tehdejší federální ligy, v níž potom počátkem devadesátých let získali výborné 4. místo v roce 1990 a o rok později vítězství v Československém poháru. V roce 1998 dosáhl tým na účast v evropském poháru CEV, o rok později získal mistrovský titul a účast v Lize mistrů.

Úspěchy volejbalistů doma i v zahraničí způsobily zájem zahraničních klubů o zlínské hráče.Oslabené mužstvo již nedokázalo v následujících letech navázat na předchozí úspěchy a v české extralize se pohybovalo okolo 6. místa.

Sezona 2010-2011

Sezóna 2010-2011 vychází zatím výrazně lépe, je optimisticky naladěná. Hráči zvládli řadu důležitých zápasů a od začátku soutěže se drží na předních příčkách tabulky.

„Domnívám se, že letos je to opravdu rozjeté tak, že bychom se mohli po několika sezónách půstu opět dostat na medailové příčky. Jednoznačným přínosem byl vedle dlouhodobého generálního sponzora Fatra Napajedla i vstup druhého-EkoSolar Uherské Hradiště. Díky tomu jsme si dovolili posílit hrací kádr, který je výrazně silnější, stabilnější, než v minulých letech. Podle mě to zaručuje, že by tým mohl na přední příčky dosáhnout,“ míní o současné „družině“ trenér Roman Macek. Několikaleté vůdčí osobnosti ve zlínském volejbalu vypomáhá velkou měrou i samotný prezident klubu Ivan Dostál.

VSC Fatra EkoSolar Zlín nezapomíná ani na budoucnost tohoto sportu, a to díky široké mládežnické základně. Má v tom podporu Zlínského kraje, města Zlína a dalších partnerů.